Дома Фудбал Англија Иако има 34 години, Солскјер не се откажува од него

Иако има 34 години, Солскјер не се откажува од него

Едисон Кавани сепак може да остане на Олд Трафорд.

Кавани пристигна во Манчестер Јунајтед како слободен играч, а договорот му е со важност до крајот на сезоната.

Во Јунајтед се задоволни од неговите игри, а тоа го потврди и тренерот Солскјер.

„Можам само да кажам дека направи многу за нас, импресиониран сум од него и добро се вклопи во екипата.“ – рече Солскјер.

Овој 34-годишен напаѓач во досегашниот дел од сезоната во 24 натпревар постигна седум погодоци.

„Ќе седнеме и ќе разговараме со него наскоро. Нормално, сакаме да ги слушнеме и неговите планови.“- додадек тренерот на Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…