Дома Фудбал Зидан за Гетафе има на располагање само 13 играчи во поле 📸

Зидан за Гетафе има на располагање само 13 играчи во поле 📸

Реал Мадрид денес го објави составот за утрешниот натпревар против Гетафе, а на него ако не ги сметаме голманите се само 13 играчи во поле.

Од претходно се повредени Серхио Рамос, Лукас Васкез, Даниел Карвахал и Еден Азар. Варан е позитивен на коронавирусот, а тренингот пред натпреварот се повреди Ферлан Менди, суспендирани се Касемиро и Начо.

Реал така на гости кај Гетафе ќе оди со „тенок“ состав, а сепак за да не допатува само со 13 играчи во поле ќе бидат повикани неколку играчи од „Б“ тимот кој се натпреварува во третата лига.

Фудбалерите на Зидан се во борба за титулата во Ла Лига и секој бод им е од голема важност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Богаташ купи клуб за да може да игра неговиот син од 126 килограми📷

Фудбалските клубови за жал станаа „играчки“ на богатите луѓе. Па неверојатна приказна ни п…