Дома Фудбал Германија За првпат во Бундеслигата се прекина натпревар поради рамазански пост

За првпат во Бундеслигата се прекина натпревар поради рамазански пост

За првпат натпревар од Бундеслигата беше прекинат за еден играч да може да го прекине рамазанскиот пост.

Станува збор за натпреварот од 26. коло во Бундеслигата помеѓу Аугусбург и Мајнц. Прекинот се случи во 65. минута од натпреварот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Судијата Матијас Јоленбек одлучи кратко да го прекине натпреварот за фудбалерот Муса Никате да го прекине рамазанскиот пост.

Откако испи две шишенца со вода, Ниакате дојде до судијата и му се заблагодари за прекинувањето на натпреварот. Кога е резултатот во прашање Аугусбург славеше со 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

По освоеното Европско првенство, Јамал ужива во Грција 📸

Најголемата фудбалска сензација на денешницата, младиот Шпанец Ламине Јамал, ужива во засл…