Дома Македонски спорт Мак фудбал За Грнчаров само еден човек е виновен за ситуацијата на Вардар: Смешно е што сега бараат помош од Град Скопје

За Грнчаров само еден човек е виновен за ситуацијата на Вардар: Смешно е што сега бараат помош од Град Скопје

Поранешниот стопер на Вардар, Бобан Грнчаров се огласи на социјалните мрежи за ситуацијата во која се наоѓа Вардар.

За Грнчаров смешно е тоа што клубот сега бара помош од Град Скопје. За него не е логично клубот да бара помош сега кога должи 2 милиони евра и да очекува дека градот ќе го прифати. Потсети и дека клубот не понудил да се поделат приходите кога Вардар доби 5 милиони евра од настапот во Европа.

Најважно во овој момент сега секако е Вардар да не остане без лиценца за настап во Европа и втора година во низа.

Еве го Фејсбук статусот на Грнчаров.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Рагник во Милан ја носи ѕвездата на Лајпциг

Ралф Рагник е на чекор од превземање на Милан и изгледа дека во наредните денови двете стр…