Дома Луд Спорт Запознајте ја украинската Дилета Леота 📷

Запознајте ја украинската Дилета Леота 📷

Дилета Леота спортското и фудбалско новинарство во Италија, па и светот, го крена на едно друго, многу поатрактивно ниво.

Украина реши да не биде ништо подолу од Италија, па спортската новинарка Олга Каленчук го привлече вниманието на цела Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Холифилд се врати во рингот и се посрамоти🎥

Поранешниот боксерски шампион Ивандер Холифилд после 10 години се врати во рингот и беше н…