Дома Останати Тенис Загревање пред Австралија Опен, Ѓоковиќ ќе игра против Кирјос

Загревање пред Австралија Опен, Ѓоковиќ ќе игра против Кирјос


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новак Ѓоковиќ ќе одигра меч со Ник Кирјос пред почетокот на Австралијан опен, а тоа беше потврдено и од самиот организатор.

Во петок, 13 јануари, тие двајца ќе настапат на „Род Лејвер арената“, а картата е за влез е 20 австралиски долари, додека цел приход ќе биде дониран во хуманитарни цели.

Ѓоковиќ и Кирјос ќе го одиграат првиот меѓусебен дуел по големото финале на Вимблдон, кога Србинот освои уште една гренслем-титула.

Србинот ја брка 10-та титула на Австралијан опен, а притоа го закажа и првиот тренинг во Мелбурн против Данил Медведев кој го совлада пред неколку дена во Аделаида.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Поранешниот 13-ти тенисер на АТП листата објави видео како пушта бомби во Украина 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Поранешниот 13-ти те…