Дома Фудбал Италија Ешли Јанг пристигна во Милано (видео)

Ешли Јанг пристигна во Милано (видео)

Довчерашшниот капитен на Манчестер Јунајтед, Ешли Јанг пристигна попладнево во Милано, каде треба да ги мине лекарските прегледи и официјално да стане нов член на Интер.

34-годишниот крилен фудбалер пристигна на аеродромот „Малпенса“, откако Интер и Манчестер Јунајтед се договирија за трансфер вреден 1,5 милиони евра.

Јанг денес треба да ги мине лекарските прегледи и официјално да стави потис на 2,5-годишен договор со „нероаѕурите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ѕвездата на Челзи со еден потег ги налути сите, Лампард му даде „исписница“

Еден од најлошите поединци за Челзи во дуелот со ВБА секако беше Маркос Алонсо, кого Лампа…