Дома Македонски спорт Мак ракомет ЕХФ ги одреди датумите за осминафиналето во ЛШ: Вардар прво ќе биде домаќин на Веспрем

ЕХФ ги одреди датумите за осминафиналето во ЛШ: Вардар прво ќе биде домаќин на Веспрем

ЕХФ заедно со клубовите учесници во осминафиналето од Лигата на шампионите ги одредија датумите на одигрување на натпреварите.

Вардар1961 во борбата за пласман меѓу Топ-8 екипи ќе игра со Веспрем, и првиот меч е во Скопје.

Според договорот првиот дуел меѓу Вардар1961 и Веспрем треба да се игра на 1 април во 18,45 часот во СЦ „Јане Сандански”

Реваншот е седум дена подоцна, на 8 април во Унгарија исто така во 18,45 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Дебакл: Футсал репрезентацијата поразена со 9:1

Футсал репрезентацијата на Македонија во последното коло во натпреварот против Романија за…