Дома Топ вести „ЕСПН“: Мбапе ќе игра во ПСЖ и следната сезона!

„ЕСПН“: Мбапе ќе игра во ПСЖ и следната сезона!

Суперѕвездата на Пари Сент Жермен, Килијан Мбапе ќе игра за „светците“ и следната сезона.

Ова го потврди реномиранит новинар на „ЕСПН“, Жулиен Лоренс.

Пари Сент Жермен ја проценува својата ѕвезда на 400 милиони евра, а таа сума е преголема дури и за клуб како Реал Мадрид.

Поради тоа во ПСЖ се одлучни во намерата да ги одбијат сите понуди за Мбапе следното лето. Во меѓувреме „светците“ се обидуваат да го убедат Французинот да потпише нов договор.

Мбапе има договор со ПСЖ уште две и пол години, па „светците“ немаат проблем да го загубат фудбалерот без обештетување, а во меѓувреме со висока плата ќе се обидат да го убедат да потпише нов договор.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Приоритетот на ПСЖ за ова лето е од Милан?

Oд Франција пристигнуваат информации дека ПСЖ го означил Исмаел Бенасер од Милан како прио…