Дома Фудбал Италија Емотивен пречек од соиграчите во Интер за Ериксен 🎥

Емотивен пречек од соиграчите во Интер за Ериксен 🎥

Соиграчите од Интер му приредија топло добредојде на Кристијан Ериксен кој денес за првпат се појави во тренинг центарот на „нероаѕурите“ после срцевиот удар на стартот на Европското првенство.

Ериксен доживеа срцев удар пред неполни два месеци во натпреварот против Финска. Засега тоа го спречува во целост да се врати на фудбалските обврски, останува да видиме како ќе се одвива ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…