Дома Фудбал Италија Елдор Шомуродов е нов напаѓач на Рома

Елдор Шомуродов е нов напаѓач на Рома

Рома го засили нападот!

Нов член на римскиот клуб е напаѓачот Елдор Шомуродов кој пристигнува од Џенова каде што играше минатата сезона. За Узбекистанецот „волчицата“ плати 18 милиони евра што воопшто не е мала сума. За Шомуродов Рома може да плати и дополнителни 2.5 милиони евра во бонуси.

Минатата сезона 26 годишниот напаѓач постигна осум гола за Џенова.

„Ќе направам се што можам за да докажам дека ја заслужив оваа шанса во еден од најголемите светски клубови“, изјави Шомуродов после потписот на петгодишниот договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…