Дома Фудбал Франција Еден од шеиците му се закани на Покетино за замената на Меси

Еден од шеиците му се закани на Покетино за замената на Меси

Маурисио Покетино нема лесна задача да ја подели минутажата, во Париз е преполно со ѕвезди.

Вчера се налути најголемата, Лео Меси. Аргентинецот беше заменет во 75 минута, а тоа не му се допадна. Меси и отворено покажа дека замената од Покетино не му се допаѓа со тоа што одби да се поздрави при напуштањето на теренот.

Веројатно и раководните луѓе на ПСЖ се на страната на Меси, барем ако судиме по објавата на роднината на газдата на ПСЖ, Калифа Бин Хамад Ал Тани. Треба да се спомене дека тој прв објави дека трансферот на Меси е завршен.

Ал Тани објави фотографија од Покетино под која напиша:

„Лондон е убав град…го знаеш тоа“, за многумина ова е закана кон Покетино.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …