Дома Фудбал Англија Еве кои натпревари ќе ги пропушти Кутињо!

Еве кои натпревари ќе ги пропушти Кутињо!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Еден од најдобрите фудбалери на Ливерпул и воопшто во Премиер лигата, Фелипе Кутињо поради повреда ќе биде надвор од тимот пет до шест недели.

Фелипе Кутињо ги повреди лигаментите на натпреварот со Сандерленд. Тој ќе ги пропушти мечевите со Бормут, Вест Хем, Мидлсброу, Евертон, Стоук, Манчестер Сити и дуелот од третото коло од ФА купот.

Ливерпул очекува дека Бразилецот ќе биде подготвен за големото дерби со Манчестер Јунајтед кој ќе одигра на 15 јануари 2017.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…