Дома Офсајд Дилета откри кој натпревар кај неа буди посебни емоции

Дилета откри кој натпревар кај неа буди посебни емоции

Италијанската новинарка Дилета Леота стана еден од симболите на Серија А.

Покрај изгледот со кој привлекува внимание, Дилета професионално работи и спортско новинарство, а со вчерашната објава откри и кој натпревар кај неа буди посебни емоции.

„Колку е убав Торино, остава без здив, како и нивното градско дерби.“ – напиша Дилета пред вчерашното дерби помеѓу Торино и Јувентус.

Претходно се пишуваше дека оваа атрактивна новинарка е голем фан на миланските клубови, но после синоќешната објава работите се поинакви.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…