Дома Фудбал Лига на шампиони Дилета ги мотивирала фудбалерите на Барселона пред дербито со Баерн

Дилета ги мотивирала фудбалерите на Барселона пред дербито со Баерн


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Нема изјава од популарната Дилета, но низ социјалните мрежи се појавија најави и ветување од страна на атрактивната новинарка за фудбалерите на Барселона.

Имено, Барселона вечерва му гостува на Баерн и домаќините се фаворитот во овој дуел, а Дилета наводно сакала да ги мотивира фудбалерите на Каталонците во дербито на вечерта.

Таа според информациите до фудбалерите на Барселона испратила ветување дека ќе се соблече го ла, ако тие слават победа од три разлика. Малку е можно, меѓутоа фудбалот не навикна да веруваме дека чуда на теренот се можни.

Ако ништо друго сигурно дека по оваа информација поголем дел од машкиот свет вечерва ќе навива за Каталонците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Леао: Саудиска Арабија? Лигата на шампиони вреди повеќе од нивните милиони

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ѕвездата на Милан, Ра…