Дома Фудбал Диего бил сиромашен, се што имал потрошил поради животните навики

Диего бил сиромашен, се што имал потрошил поради животните навики

Диего Марадона во текот на кариерата бил еден од најплатените фудбалери на светот.

Ел Пибе во текот на кариерата заработил милиони долари, но неговите животни навики, зависноста од кокаинот и алкохолот му донесоа бројни финансиски проблеми.

Па така, според информациите на англиските медиуми Диего бил прилично сиромашен. Неговото богатство се проценува на само 75.000 евра, што е прилично неверојатно бидејќи се работи за еден од најдобрите фудбалери на сите времиња.

Навистина мизерна цифра кога се знае колку пари заработил во текот на кариерата и каква легенда беше ширум светот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Кабиб го откри условот за да се врати во октагон

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт соопшти вести од состанокот со Кабиб Нурмагомедов. Вајт р…