Дома Фудбал Останато Дејан Кулушевски ужива во Охрид 📸

Дејан Кулушевски ужива во Охрид 📸

 Новото засилување на Јувентус шведскиот репрезентативец кој има македонско потекло, Дејан Кулушевски краткиот одмор помеѓу двете сезони одлучи да го помине во Македонија.

Кулушевски престојува во Охрид каде што ги полни батериите за новиот предизвик во редовите на Јувентус. Зад себе има фантастична сезона која му донесе трансфер во шампионот на Италија.

На охридското езеро Кулушевски ужива во друштво на својот соиграч од младата репрезентација на Шведска и член на Свонси, Жоел Асоро.

View this post on Instagram

Really livin life..🙏

A post shared by Dejan Kulusevski (@dejan.k10) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реал Мадрид после натпреварот против Бетис доби нов грб 📷

На синоќешниот натпревар помеѓу Бетис и Реал Мадрид имаше многу контроверзни одлуки на суд…