Дома Останати Кошарка Детонација на „бомбата“ од Белград: Теодосиќ потпиша за Звезда!

Детонација на „бомбата“ од Белград: Теодосиќ потпиша за Звезда!

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ денес и официјално е претставен како нов кошаркар на Црвена Звезда.

Вицешампионот на АБА лигата пристигнувањето на Теодосиќ го потврди на социјалните мрежи. Не е непознато дека Теодосиќ е најавивач на црвено-белите, а со потпис со Звезда се поврзуваше и пред четири години кога го избра италијански Виртус.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Минатата сезона ја помина во италијанскиот тим со кој изгуби во финалето на италијанското првенство.

Теодосиќ во кариерата играше за ФМП, Борац од Чачак, Олимпијакос, ЦСКА и Лос Анџелес Клиперс. Звезда при потврдата на трансферот го најави како „несудениот голман и кошаркарскиот виртуоз“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Официјално: Кевин Пантер претставен во новиот клуб

Сега веќе поранешниот кошаркар на Партизан, Кевин Пантер и официјално е нов член на Барсел…