Дома Фудбал Италија Детали од тунелот: Лукаку до Ибрахимовиќ – ќе ти пукам во глава!

Детали од тунелот: Лукаку до Ибрахимовиќ – ќе ти пукам во глава!

Ромелу Лукаку тотално ги изгуби нервите после провокациите на Златан Ибрахимовиќ во натпреварот од Купот помеѓу Милан и Интер.

Се започна во казнетиот простор после еден корнер, а Ибра како Ибра сака да провоцира. Така беше и овој пат. Откако си разменија навреди, дојде и до нивни физички контакт. Лукаку беше навистина бесен и навистина беше тешко да се задржи да не направи поголем инцидент. Беше упорен и сакаше да дојде до Ибрахимовиќ.

Сега италијанските медиуми објавија детали од тунелот, Лукаку дури упатил и сериозни закани.

„Сакаш да зборуваш за мојата мајка? Ќе ти пукам во глава!“, му се обратил Лукаку на Златан во тунелот.

Кога започна второто полувреме се изгледаше нормално, меѓутоа Ибрахимовиќ заработи втор жолт картон поради еден старт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нејмар ќе биде спремен за реваншот со Барса

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар најверојатно ќе биде спремен за реваншот со Барселона…