Дома Трансфер зона Дембеле не се појавил на собирот за натпреварот со Алавес

Дембеле не се појавил на собирот за натпреварот со Алавес

Oсман Дембеле не се појавил на собирот на Барселона пред заминувањето за вечерашниот натпревар против Алавес кој Барса го игра на гости.

Иако е на излезни врати Чави сепак го повикал Дембеле. Според информациите крилниот напаѓач не се појавил во тренинг-центарот затоа што не се чувствуваал добро.

Овој потег на Дембеле е малку нејасен затоа што Французинот во официјалното соопштение во кое го објави порача дека стои на располагање на клубот и покрај изјавата на спортскиот директор Матео Алемани.

Ќе потсетиме, Алемани порача дека после одбивањето да потпише нов договор ќе се обидат Дембеле да го продадат до крајот на овој месец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Јонг го одбил Манчестер Јунајтед – сака да игра во Лигата на шампионите

Новиот тренер на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг пред себе ма тешка задача да го врати ти…