Дома Видео „Делиите“ ја испратија Звезда на реваншот против Милан 🎥

„Делиите“ ја испратија Звезда на реваншот против Милан 🎥

Црвена Звезда ја има една од најбројните навивачки групи на овие простори, „Делиите“ често пати знаат да приредуваат спектакли.

Сега навивачите ја испратија Звезда на реваншот во Милано против Милан во рамките од Лига Европа. Тимот на Дејан Станковиќ денес ќе тренира на „Сан Сиро“, а утре го играат вториот натпревар од 1/16 финалето. Првиот во Белград заврши без победник 2:2.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мурињо првпат се огласи по отказот во Тотенхем 🎥

Тотенхем вчера соопшти дека Жозе Муињо повеќе не е тренер на тој клуб. Управата на лондонс…