Дома Фудбал Англија Деле Али самиот се сопна, Бејл и Сон му фаќаа сеир 🎥

Деле Али самиот се сопна, Бејл и Сон му фаќаа сеир 🎥

Тотенхем немаше проблеми и вчера лесно излезе на крај во ФА Купот против нисколигашот Марин, избраниците на Мурињо славеа убедлива победа од 0:5.

На овој натпревар видовме и една интересна ситуација. Деле Али кој доби шанса од Мурињо во овој меч во еден момент се сопна и падна, тоа го искористија Бејл, Сон и Регулион кои му „фаќаа“ сеир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…