Дома Фудбал Англија Двојник на Клоп „лудуваше“ пред „Вембли“ 🎥

Двојник на Клоп „лудуваше“ пред „Вембли“ 🎥

Пред натпреварот помеѓу Англија и Германија беше забележан интересен момент.

Навивач кој беше маскиран како Јирген Клоп лудуваше на улиците во Лондон. Мора да се признае дека навивачот се потрудил и неверојатно е колку наликува на Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Севиља – Валенсија: Големо дерби во Примера

Денес на програмата е вонредното 6-то коло во шпанската Примера, каде најголемо внимание с…