Дома Фудбал Останато Дали Меси вчера го доживеа најголемото понижување во кариерата?

Дали Меси вчера го доживеа најголемото понижување во кариерата?

Вчера во Ријад се одигра натпреварот помеѓу Ал Наср и Интер Мајами кој заврши со убедлива победа на саудискиот клуб од 6:0.

Кристијано Роналдо не настапи во овој натпревар поради ситна повреда како што информираше Ал Наср пред натпревар. Лионел Меси беше во протоколот и во игра влезе во финишот.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Токму во моментот кога влегуваше во игра Меси можеби го доживеа и најголемото понижување во кариерата бидејќи на семафорот веќе стоеше 6:0. Сепак, јасно е дека Меси мораше да се појави на теренот поради гледачите на трибините и платените пари за овој натпревар од пријателски карактер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…