Дома Фудбал Лига на шампиони Дали е ова одбрана на сезоната?🎥

Дали е ова одбрана на сезоната?🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Реал Мадрид и Ливерпул после првото полувреме играат без голови, а најзаслужен за тоа е голманот на „црвените“, Алисон.

Бразилецот ја изведе можеби најдобрата одбрана оваа сезона во Лигата на шампиони.

Винисиус шитираше од само неколку метри, но Алисон со неверојатна одбрана спречи топката да заврши во мрежата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Халанд го прекршил законот во Англија, ќе плати казна

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Норвешка им…