Дома Македонски спорт Мак фудбал Градскиот стадион во Прилеп – некогаш и сега 🎥

Градскиот стадион во Прилеп – некогаш и сега 🎥

ФФМ преку социјалните мрежи денес го најави поставувањето на новиот тревник на стадионот „Гоце Делчев“ в о Прилеп.

Стадионот во Прилеп доби нов модерен тревник според сите стандарди, а во објавата се потенцира дека федерацијата ќе работи и на негово одржување.

Во наредниот период се очекува Победа да се врати и да продолжи да ги игра натпреварите на овој стадион.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Барди: Јас сум Албанец, но за Македонија играм со гордост и давам се од себе!

Енис Барди е еден од клучните фудбалери во македонската репрезентација која на 12. ноември…