Дома Топ вести Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

Готово: Челзи го договори трансферот на Хакими

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Аштраф Хакими е многу блиску до трансфер во Челзи.

„Нероаѕурите“ имаат големи финансиски проблеми и ќе морат да продаваат некои од своите ѕвезди, а прв на списокот е Хакими.

ПСЖ важеше како голем фаворит за потписот на Мароканецот, но во трката се вклучи Челзи, кој испрати најдобра понуда.

„Сините“ понудиле 60 милиони евра во кеш плус потписот на Маркос Алонсо, понуда која Интер ја прифатил.

Италијанските медиуми пренесуваат дека недостасува само да се договорат последните детали пред да биде комплетиран трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Интер нема место за Видал: „Нероаѕурите“ сакаат да се ослободат од неговата плата

Чилеанецот Артуро Видал не е во плановите на Симоне Инзаги за наредната сезона во која Инт…