Дома Топ вести Готово: Манчестер Јунајтед ја договори замената за Роналдо

Готово: Манчестер Јунајтед ја договори замената за Роналдо

Манчестер Јунајтед во јануари ќе се засили со холандскиот крилен фудбалер Коди Гакпо, пренесуваат англиските медиуми.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓22-годишната ѕвезда на ПСВ одигра фантастична сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти, а Јунајтед не успеа да го донесе во летниот преоден рок.

Гакпо е еден од најголемите таленти во Холандија во овој момен и оваа сезо на 22 меча постигна 13 гола и запиша 16 асистенции во сите натпреварувања, а постигна гол и на првиот меч на Мундијалот.

Гакпо веќе има договор со „црвените ѓаволи“, а преговорите помежу двата клуба брзо напредуваат и наскоро се очекува конечен договор.

Со заминувањето на Роналдо, Јунајтед отвори простор во тимот за нов офанзивен фудбалер, а Тен Хаг верува дека Гакпо идеално ќе се вклопи во неговиот стил на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед спреми богата понуда за ѕвездата на Интер

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Манчестер Јунајт…