Дома Топ вести Готово: Алиоски се сели во Ал Ахли, ќе заработи 5 милиони!

Готово: Алиоски се сели во Ал Ахли, ќе заработи 5 милиони!

Денес стигна потврда дека македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски кариерата ќе ја продолжи во Ал Ахли.

Вчера медиумите најавија дека Алиоски има понуда од Саудиска Арабија, а денес стигна потврда дека македонскиот репрезентативец ја прифатил и кариерата ќе ја продолжи во Ал Ахли.

Алиоски е слободен агент откако му заврши договорот со Лидс, а со Ал Ахли ќе потпише 2-годишен договор тежок вкупно 5 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Потпретседателот на Барса: Секоја чест за Перез, Реал може да ги донесе Халанд и Мбапе

Економскиот потпретседател на Барселона, Едуард Ромеу имаше само пофални зборови за претсе…