Дома Луд Спорт Голем инцидент на ватероло меч: Судијата фрлен во базен! (видео)

Голем инцидент на ватероло меч: Судијата фрлен во базен! (видео)

Голем инцидент се случи во Нови Сад на дерби мечот од втората регионална ватерполо лига помеѓу Војводина и Црвена Звезда.

Војводина на 29 секунди пред крајот за првпат дојде во водство од 7:6, но Црвена Звезда во последните секунди стигна до израмнување.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Претходно судијата исклучи еден играч на домашните, што предизвика гнев кај публиката, па еден навивач на домашниот тим го турна судијата Марко Матијевиќ во базенот.

Натпреварот најверојатно ќе биде регистриран како службена победа за Црвена Звезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Хаос на улиците во Рим пред градското дерби🎥

Рома и Лацио од 18 часот ќе го играат големото римско дерби, а како предигра навивачите на…