Дома Фудбал Останато Голема чест: Јапонците му дозволија на Торес сам да го креира дресот за неговиот последен натпревар (ФОТО)

Голема чест: Јапонците му дозволија на Торес сам да го креира дресот за неговиот последен натпревар (ФОТО)

Шпанскиот напаѓач ја завршу кариерата.

Поранешниот напаѓач на Атлетико Мадрид, Ливерпул и Челзи до крајот на август и официјално ќе го одигра својот последен натпревар.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Торес ќе се простува од далечната Јапонија каде што го носи дресот на Саган Тосу.

Јапонците му дозволија на Торес самиот да го дизајнира дресот за неговиот последен натпревар на 26-ти август. Торес се одлучи за боите на дресот на Атлетико Мадрид каде што го помина поголемиот дел од неговата кариера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов обложувачки скандал: Пакета обвинет дека намерно добивал картони

Фудбалската асоцијација на Англија го обвини играчот од средниот ред на Вест Хем, Лукас Па…