Дома Фудбал Англија Ги сакаат сите големи клубови, а тие одлучија да стават потпис на нов договор со Лестер!

Ги сакаат сите големи клубови, а тие одлучија да стават потпис на нов договор со Лестер!

Лестер оваа сезона повторно е хит во Премиер лигата, па неколку млади ѕвезди во тимот на „лисиците“ го привлекоа вниманието на многу европски гиганти.

Англиските медиуми пренесуваат дека играчот за врска Џејмс Мадисон и дефанзивецот Чалар Сојунџу наскоро ќе стават потпис на нов договор и ќе ја продолжат верноста со Лестер.

Интересот за двајцата играчи е огромен од страна на клубовите од Манчестер, Челзи и Арсенал, па токму поради тоа Лестер брза да потпишат новите договори пред отварањето на зимскиот преоден рок.

Менаџерот на Лестер, Брендон Роџерс неодамна потпиша нов долгорочен договор со „лисиците“, а новите договори на двајцата важни фудбалери биле услов за тој да остане во клубот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Стигна богата понуда: Адеми се премисли, го напушта Динамо

Македонскиот фудбалски репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми е пред тра…