Дома Фудбал Англија Ги понижи ли Лампард „староседелците“ во Челзи со денешниот потег?

Ги понижи ли Лампард „староседелците“ во Челзи со денешниот потег?

Тијаго Силва на крајот на минатата сезона го напушти ПСЖ и во август како слободен играч се приклучи на Челзи.

Силва ќе дебитира во Премиер лигата во дуелот против ВБА, а Лампард изненади со одлуката за овој натпревар. Имено, Лампард одлучи искусниот Бразилец во неговиот прв натпревар да биде капитен.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Иако на теренот ќе има низа играчи кои се подолг период во клубот како што се Канте или Маркус Алонсо, Лампард одлучи капитен да биде Силва.

Составот на Челзи за овој натпревар изгледа вака: Кабаљеро, Џејмс, Кристенсен, Силва, Алонсо, Канте, Ковачиќ, Маунт, Хаверц и Вернер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…