Дома Фудбал Останато Герила акции на „Гробари“ во Хумска – бараат заминување на управата!

Герила акции на „Гробари“ во Хумска – бараат заминување на управата!

Најверните навивачи на фудбалскиот клуб Партизан подолго време протестираат поради управата на клубот која во изминатите години имаше неколку лоши потези.

Со цел да ги натераат да си одат „Гробарите“ во герила акција ја уништија ВИП ложата на Хумска. Најверните партизановци ги ишкртаа ѕидовите со пари и парола „Управа оди си“, „лопови“, а најмногу настрадаа фотелјите на стадионот наменети за челниците.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Фотографии од своето дело навивачите објафвија на фан страниците посветени на Партизан.

Во овој момент Партизан е без претседател откако се повлече Милорад Вучелиќ, а остана генералниот секретар Милош Вазура.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јамал: Не ме споредувајте со Меси, тој е најдобар во историјата

Ламин Јамал е вистинска сензација на ЕП. На 16 години е стартер за Шпанија и ги собори сит…