Дома Македонски спорт Мак ракомет Георгиевски: Нексе ни е познат противник, сигурно ќе биде тешко

Георгиевски: Нексе ни е познат противник, сигурно ќе биде тешко

Вардар утре на гостински терен го игра натпреварот против Нексе во рамките од СЕХА лигата.

Гоце Георгиевски порача дека Нексе е тим кој добро го познаваат.

„Не очекува добро познат противник против кого сме играле многупати досега. Ни следува период после ЕХФ неделата и настап во репрезентацијаи и ни недостасуваат некои играчи. Веднаш патуваме, во среда играме. Немаме многу време. Го анализиравме тој меч што го игравме во февруари. Сигурно ќе биде тешко. Ниту еден меч со Нексе не е лесен. Ќе одиме на победа, зошто сакаме и подобро да бидеме пласирани на табелата. Нексе има нов тренер, малку имаат сменето во играта, во одбрана и напад, но горе – доле тоа е истата екипа“, изјави Герогиевски.

Натпреварот помеѓу Нексе и Вардар се игра утре од 17:00 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Oбјавен распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите

Денес ЕХФ го потврди распоредот на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите. Според…