Дома Фудбал Лига на шампиони Гвардиола за замената на Халанд: Ќе му биде досадно ако ги сруши рекорди на 22 години

Гвардиола за замената на Халанд: Ќе му биде досадно ако ги сруши рекорди на 22 години


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Eрлинг Халанд вчера постигна пет голови против Лајпциг со што стана единствениот играч заедно со Лионел Меси кој во нокаут фазата од најелитното натпреварување постигнале по толку голови.

Можеше Халанд да постигне и уште некој гол затоа што петтиот гол го постигна во 57-та минута, а Пеп Гвардиола одлучи да го замени во 63-тата минута. Халанд по натпреварот порача дека посакувал двоен хет-трик.

„Сакав двоен хет-трик (по три гола во секое полувреме), му го кажав тоа на Гвардиола откако ме замени, но тоа е ништо не можам данаправам“, низ насмевка прокоментира напаѓачот.

Изјава за оваа ситуација даде и Пеп Гвардиола.

„Ако ги сруши сите рекорди на 22 години ќе му биде досадно“, искоментира Пеп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

ВМФЛ: Победи на Вардар, Воска, Гостивар и Пелистер

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Водечките екипи во македонската в…