Дома Фудбал Англија Гвардиола: Агуеро наредната сезона ќе игра со најдобриот на сите времиња

Гвардиола: Агуеро наредната сезона ќе игра со најдобриот на сите времиња

Maнчестер Сити во последното коло од Премиер лигата убедливо го победи Евертон со 5:0, а два гола во овој натпревар постигна Серхио Агуеро кој така го сруши рекордот на Вејн Руни со 184 гола за ист премиерлигашки клуб.

На Аргентинецот му истекува договорот и ќе го напушти Сити како слободен играч. Во медиумите долго се пишува дека ќе се пресели во Барселона, а после вчерашниот натпревар Гвардиола скоро и да го потврди тоа.

„Можеби ќе откријам тајна…Мислам дека е блиску до договор со клубот во моето срце, со Барселона. Ќе игра заедно со најдобриот на сите времиња, Меси. Сигурен сум дека ќе ужива, а можеби Барселона со него на теренот ќе биде многу подобра“, изјави Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …