Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО (Галерија) Македонска инвазија во Букурешт

(Галерија) Македонска инвазија во Букурешт

Македонската фудбалска селекција вечерва со почеток од 18.00 часот го игра првиот натпревар на Европското првенство против селекцијата на Австрија.

Голем број македонски навивачи веќе пристигнаа во главниот град на Романија. Со македонски знамиња, симбоили, бакли и навивачки песни македонските навивачи приредуваат вистински спектакл, атмосфера за уживање.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Левандовски и официјално ја прими „Златната копачка“: Пресреќен сум!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денес и официјално ја доби „Златната копачка…