Дома Фудбал Останато Газдите на Џенова купија клуб во Белгија

Газдите на Џенова купија клуб во Белгија


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Сопствениците на Џенова и нивната компанија „777 Партнерс ЛЛЦ“ станаа газди на нов клуб.

Десеткратниот белгиски шампион Стандард Лиеж е новата аквизиција на првите луѓе на Џенова.

„777 Партнерс со задоволство објавува дека е прифатен предизвик да му помогне на клубот да го продолжи развојот и да ја врати старата слава“, соопштија од Стандард.

Послед пат Стандард шампион на Белгија беше во 2009 година. Сенова клубот се наоѓа на 13. позиција и е далеку од некогашната слава и добрите резултати. Во Џенова Американците не успеаа да направат некоја голема разлика клубот неколку сезони се бори за опстанок, меѓутоа во Белгија давачките се помали, па ќе видиме како ќе се развиваат работите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…