Дома Фудбал Англија Вчера пристигна најава за укинување, а веќе денес се донела одлука за иднината на ВАР во ПЛ?

Вчера пристигна најава за укинување, а веќе денес се донела одлука за иднината на ВАР во ПЛ?

Во текот на вчерашниот ден од Островот пристигнаа најави за можно укинување на ВАРтехнологијата. Имено, тимот на Вулвс ставил на гласањер предлог за укинување на ВАР кој во Англија предизвикува многу контроверзии. Гласањето ќе се одржи на 6. јуни.

Се очекуваше со ВАР да се намалат судиските грешки и тоа се случи, меѓутоа и понатаму се појавуваат контроверзни ситуации, посебно во Англија.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Поради тоа некои екипи искажале незадоволство. Сепак, според последните информациите бројката не незадоволни е помала и укинувањето на ВАР нема да се изгласа.

За еден предлог да се усвои во Премиер лигата треба да гласаат 14 од 20 екипи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …