Дома Фудбал Репрезентации Во чест на Џанлука Вијали: Италија против Англија вечерва ќе игра во специјални дресови

Во чест на Џанлука Вијали: Италија против Англија вечерва ќе игра во специјални дресови


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Италија и Англија вечерва ќе играат во Неапол во дербито на првото коло во квалификациите за Европското првенство, овој дуел е и реприза на минатогодишното финале на Европското првенство.

Натпреварот ќе се памети и како прв за актуелниот шампион на Европа по смртта на поранешниот напаѓач Џанлука Вијали.

Вијали беше дел и од националниот тим во стручниот штаб на Роберто Манчини, а почина во јануари на 58 години после тешка болест.

 Италијанските репрезентативци против Англија ќе носат специјални дресови со посвета за Вијали. На дресовите ќе стои „Лука, „аѕуро“, засегоаш“.

Инаку, вечерва Италија за првпат по подолго време ќе игра во дресови на „Адидас“ откако имаше долга соработка со „Пума“ која траеше повеќе од деценија ипол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…