Дома Топ вести Во Милано е хаос! Дали е најавено помирување на Интер и Икарди, а што е со Санчез!?

Во Милано е хаос! Дали е најавено помирување на Интер и Икарди, а што е со Санчез!?

Во Милано изгледа веќе никој не знае што се случува!

Хаосот започна минатата сезона кога на Икарди му беше одземен капитенската лента. Со доаѓањто на Марота и Конте, Аргентинецот беше остранет од тимот. Потоа следуваше и одземањето на бројот, Ромелу Лукаку ја доби неговата „деветка“.

Е сега после овие случувања Икарди може да остане!? Да, може тоа се најави со денешната информација која пристигна до италијанските медиуми.

Имено, Икарди побарал и ја добил „седмицата“. Ова можеби е најава за помирување помеѓу клубот и играчот, но со изборот на овој број се поставува и уште едно прашања – што е со Санчез!?

Трансферот на Санчез беше означен како завршена работа, се пишуваше и дека пристигнува на прегледи, а најави се зголемија кога вчера не беше во составот на Манчестер Јунајтед против Вулвс.

Познато е дека Санчез носи „седмица“, па сега баш и работите не се јасни. Како и да разврска ќе видиме набрзо зота што трансфер периодот не трае уште долго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Фердинанд: Санчо му е потребен на Манчестер Јунајтед

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед се надева дека „црвените ѓаволи“ ќе успеат да го…