Дома Фудбал Останато Во живо: Изложен ковчегот на Марадона, илјадници фанови му оддаваат почит ?

Во живо: Изложен ковчегот на Марадона, илјадници фанови му оддаваат почит ?

Kовчекот на Диего Армандо Марадона е изложен во палатата „Косада Росада“ во Буенос Аирес, илјадници фанови поминуваат покрај оддавајќи почит на фудбалскиот Бог.

Во Аргетнина е прогласена тридневна жалост поради смртта на Марадона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Озил: Возбуден сум, од дете навивам за Фенербахче

Месут Озил од вчера и официјално е нов играч на турски Фенербахче. Озил го напушти Арсенал…