Дома Фудбал Англија Во Ангија го видовме едно од најглупавите исклучувања 🎥

Во Ангија го видовме едно од најглупавите исклучувања 🎥

На натпреварот од англиската Лига 2 помеѓу Бредфорд и Донкастер се случи едно од најглупавите исклучувања.

Станува збор за играчот Ли Томлин. Во 45 минута од натпреварот тој доби два жолти картони во период 30-тина екунди. Тој сакаше да задржува време непотребно, па го заврши натпреварот порано.

 Можеби ќе беше нормално да беше 90-та минута во прашање, но вака само го остави својот тим цело полувреме со играч помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Финансиската моќ на англиските клубови: Само Челзи во Европа потрошил повеќе од Нотингем

Нотингем Форест, повратникот во Премиер лигата попладнево го потврди трансферот на Морган …