Дома Македонски спорт Во автобусот на одбојкарите ечеше „Бисер Балкански“ (ВИДЕО)

Во автобусот на одбојкарите ечеше „Бисер Балкански“ (ВИДЕО)

За македонскиот спорт вчера беше историски ден затоа што одбојкарите ја запишаа првата победа на европските првенства.

Белорусија ја победивме со 3:1 во сетови, а после големиот триумф следуваше и големо слајве на одбојкарите кои тоа го заслужија. Во нивниот автобус ечеше „Бисер Балкански“.

Денес од 17:30 ќе го играме натпреварот против Словенија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Коби од хеликоптерот му пишувал на неговиот најдобар пријател – се обидувал да помогне! (ВИДЕО)

Во „Стејплс Центарот“ вчера се одржа комеморацијата во чест на Коби Брајант и неговата ќер…