Дома Фудбал Останато Видете ја маестралната одбрана на Димитриевски🎥

Видете ја маестралната одбрана на Димитриевски🎥

Рајо Ваљекано успеа да остане непоразен на гостувањето во Виго играјќи без голови против домаќинот Селта.

Најзаслужен за тоа беше македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски, кој повторно имаше неколку одлични одбрани.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Посебно треба да се истакне неговата интервенција во 37-та минута кога спаси чист гол. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…