Дома Фудбал Видете како Меси си „поигрува“ со соиграчите на тренинг (видео)

Видете како Меси си „поигрува“ со соиграчите на тренинг (видео)

Барселона вечерва му гостува на Интер во рамките на Лигата на шамиони, а тренерот Валверде одлучи да му даде заслужен одмор на Лионел Меси.

Меси со хет-трикот против Мајорка покажа дека е во одлична форма, а и ова видео од тренингот на Каталонците го потврдува тоа.

Аргентинецот нема милост кон своите соиграчи и си „поигрува“ со нив на тренинг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…