Дома Луд Спорт Видете го најимпресивниот стадион на светот (фото)

Видете го најимпресивниот стадион на светот (фото)

Хенингсвер е мало норвешко рибарско село во Норланд, кое го има еден од најнеобичните и најимпресивни фудбалски стадиони на светот.

Стадионот Хенингсвер се наоѓа на несекојдневно место, на средината од едно мало островче на кое живеат околу 500 луѓе. Иако се нарекува стадион, тоа всушност е терен без трибини.

Околу теренот има одреден број на импровизирани места за седење. Фудбалскиот терен е опкружен со остри карпи, покрај него на овој мал простор има и “„лента“од асфалт за малкуте редовни гости.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ѓоковиќ се потсети на своите почетоци и објави видео кое стана ХИТ (видео)

Новак Ѓоковиќ денес е најдобар тенисер на светот и објави интересно видео од своите почето…