Дома Македонски спорт Видео: Херојот Марко доби поддршка од Вардар и овации од трибините!

Видео: Херојот Марко доби поддршка од Вардар и овации од трибините!

0

12- годишниот Марко Пејчиноски кој на само 12 години успеа да го преплива огридското езеро и ја воодушеви спортската јавност, денес беше гостин на мечот меѓу Вардар и Кристијанштад.

Пејчиновски направи подвиг за паметење и стана херој на македонските љубители на спортот, па денес доби силни овации во салата „Јане Сандански“ и подарок од капитенот Стоилов.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Де Лихт и Јувентус, Барса и Нејмар, Савиќ пред портите на Париз!

Како и секој ден и денес сме тука да ве известуваме за се што се случува на трансфер пазар…