Дома Македонски спорт Видео: Фудбалерите го ставија Ангеловски во „проблем“, но тој добро се држеше

Видео: Фудбалерите го ставија Ангеловски во „проблем“, но тој добро се држеше

Денес репрезентацијата на Македонија го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Словенија.

На тренингот беше забележана и една интересна ситуација во која репрезентативците го ставија селекторот Ангеловски во „средина“. Селекторот против помладите сепак добро се држаше.

Ваквото однесување секако е доказ за позитивното расположение во селекцијата пред важниот натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Италијанците откриваат колкава ќе биде платата на Елмас со новиот договор

Елиф Елмас брзо ги собра симпатиите во Италија после само една сезона и многу брзо се очек…