Дома Македонски спорт Видео: Фудбалерите го ставија Ангеловски во „проблем“, но тој добро се држеше

Видео: Фудбалерите го ставија Ангеловски во „проблем“, но тој добро се држеше

Денес репрезентацијата на Македонија го одработи последниот тренинг пред утрешниот натпревар со Словенија.

На тренингот беше забележана и една интересна ситуација во која репрезентативците го ставија селекторот Ангеловски во „средина“. Селекторот против помладите сепак добро се држаше.

Ваквото однесување секако е доказ за позитивното расположение во селекцијата пред важниот натпревар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тричко реди признанија: Се најде во тимот на годината во Кипар!

Иван Тричковски со одличните настапи реди успеси во АЕК Ларнака. Најновото признание кое г…